NOVINKY
O NÁS
JAK BYDLÍME
O MORČATECH
SAMICE
SAMCI
PLÁNUJEME
ODCHOVY

NABÍZÍME
FOTOGALERIE
ODKAZY

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

KONTAKT

 

 

 

Betynka

Toto je stránka mého chlupatého sluníčka Betynky. Sice to není morčátko, ale přesto si myslím, že na mé stránky patří, protože od října 2007 je také členem naší rodiny.

Betynka je pejsek plemene čivava. Je dlouhosrstá, téměř bílá, má pouze lehký krémový nádech.

Začátkem roku 2007, přesněji 2.ledna, jsem se s dotazem na štěňátko obrátila na pražskou chovatelskou stanici čivav Nejdražší klenot. Ještě před tím jsem si pročetla stránky této chovatelské stanice a shledala jsem, že jsou psány doslova srdcem. I později, když jsem se byla na Betynku poprvé podívat, jsem se na vlastní oči přesvědčila, že stránky paní Fešarové nelžou.

Čekání na ni bylo doslova nekonečné. Betynka  je z trojčat a narodila se 18.července. Má dva bratříčky, jeden je dlouhosrstý jako ona a druhý krátkosrstý. Když jsem 31.8.2007 poprvé uviděla, jak se batolí s brášky po bytě paní Fešarové, byl to snad ten nejkrásnější pohled (kromě morčat ovšem), co znám. Oproti klučíkům byla největší a tak slaďoučká, roztomiloučká, prostě  kráááásňoučká čivaví holčička.

Deset týdnů se plazilo jako šnek, ale přeci jenom jsem se dočkala. 27.září jsem hned z práce jela pro Betynku. Byla celá vyjukaná a nedůvěřivá, už vycítila, že se něco děje. Až domů mě a Betynku odvezli Fěšarovi. Sice jsem chtěla jet autobusem, ale myslím, že to byl dobrý nápad. Betynka byla celá rozklepaná a to jí, chudince, vydrželo celý večer. Seděly jsme spolu u televize, částečně večer prospala a kolem jedné hodiny v noci se začala tvářit, že mě bere jako "svého člověka". Tak jsme šli spát. Spala jsem s ní v obýváku - Betynka v pelíšku u sedačky, ruku jsem nechala v pelíšku, aby se necítila sama. Nakonec usnula. V půl páté ráno se probrala, tak jsme šly čůrat a znovu do hajan.

Betynka je pohodové, veselé stvořeníčko, neuvěřitelně akční a vždy s dobrou náladou - čertík i andílek zároveň. Umí doslova rozzářit každý den. Betynka je prostě Betynka. Ve svém srdíčku má tolik nezištné lásky na rozdávání, že se divím a žasnu, kde se to v tom drobečkovi bere. Snažím se jí to všechno oplatit, jak umím nejlépe, ale stejně mám pocit, že to není nikdy dost. Jsem moc šťastná, že ji mám. A ona to ví......

 

Jak nám Betynka roste, je vidět z následujících fotek - od miminka až do současnosti.

   
                                                                                                      s mamkou v pelíšku

   
           4 týdny                                    5 týdnů                                6 týdnů (s mamkou)

   
6 týdnů                                       8 týdnů                                        9 týdnů

   
11 týdnů                                      13týdnů                                       14 týdnů

   
21 týdnů                                      32 týdnů                                       32 týdnů

               
8 měsíců                                      8 měsíců                                    8 měsíců

 


taťka Betynky

 
babička a děda (rodiče mamky)

 

Dovolená na Slovensku - červenec 2008

Pobývali jsme ve vesnici Veličná v roubence u paní Mikšíkové. Bydleli jsme v přízemí, které je zařízeno stylově a hlavně velmi pěkně. Paní Mikšíková nás také pozvala na kávu a musím říci, že její byt předčil mé představy. Sice jsem neviděla vše, ale zařízen je naprosto moderně a hlavně vkusně. Parkovat jsme mohli na zahradě, která je velká tak akorát. Paní Mikšíková nás překvapila svou bezprostředností, vstřícností, lidskostí. Prostě moc hodná paní. Pomalu začínám uvažovat o tom, že se k ní ještě někdy podíváme.

         

Paní Mikšíková má rok a půl starou fenku westíka Edynku. S Betynkou si hned padly do oka. Když jsme zrovna nejezdili po výletech, tak si spolu hrály. Pro obě to byla úžasná dovolená. Betynce byl 18.července rok, takže narozky si moc hezky užila.

         

         

         

         

         

A protože není všem dnům konec, postupně budu přidávat nové fotky, abych zachytila Betynku, jak dospívá. Ještě by se měla trochu změnit, neboť co se týká délky srsti, měla by se vyvíjet přibližně do dvou let věku.
 

Následující fotky jsou průřez z let 2008 - 2012.

         
        27.4.2008                                3.5.2008 na výletě                        3.5.2008 na výletě

                   
         3.5.2008                                               1.6.2008                                  Vánoce 2008

         
      24.6.2009                                       24.6.2009                               5.8.2009 na chatě

         
5.8.2009  - Betynka se vyválela v něčem móóóc voňavém, takže byla nedobrovolně vykoupána. Najednou měla dvojnásobek srsti, škoda, že taková kočka není stále.

         
           25.3.20010                          25.2.2012 nový pelíšek               25.3.2012 na procházce

Nemůžu si odpustit pár slov, samozřejmě kladných, o pelíšku. Má polštářek, který lze vyndat, takže není nutné prát celý pelíšek, ale jen polštářek. Pere se bez problému v pračce. Nechala jsem si jej ušít na zakázku: http://peliskybrno.vyrobce.cz/. Paní Urbanová je velmi ochotná a po domluvě ušije pelíšek dle vlastního návrhu. Práce je velmi kvalitní a hlavně ceny má neuvěřitelně příznivé. I s poštovným (dle sazeb České pošty) zakázka oproti zverimexům vyjde o hodně levněji. Pelíšek stál rovných 200,-Kč (vnitřní rozměr 50x40cm) + poštovné 73,-Kč. Také je umožněno osobní vyzvednutí, tedy bez poštovného. Když paní Urbanová pelíšek ušila, tak mně poslala i fotku, a když jsem jí zaslala peníze na účet, tak mi obratem poslala i číslo zásilky. Doporučuji zvolit platbu předem na účet než dobírku, která je samozřejmě vyšší. Spolupráce s paní Urbanovou je mnohonásobně prověřená i jinými chovateli.
 

Vánoce 2012

Docela mě překvapilo, že si Betykna už od loňska pamatovala, že měla mezi dárky poschovávané Frolíky. Byla celá netrpělivá a bylo na ní vidět, jak se těší, a to jsme jí nic neřekli.

         
Copak mi to Ježíšek asi přinesl?     Že byste mě tam konečně pustili?       Čmuchám, čmuchám Frolíky.

         
Už jsem všechny zbodla.            No, nic, alespoň rozkoušu kačenku.     To byla dřina, tak si schrupnu.
Bude něco dalšího?                                                                                                                           

 

     
9.6.2013 - na chatě

     
6.7.2013 - výlet - na tak velkém šutru seděla, vůbec se nebála a moc jí to slušelo

     
29.6.2015 Vykoupaná Betynka - sice s výrazem "Co jste mi to zase udělali.
Za trest s vámi až do večeře nepromluvím ani slovo." -  načechraná,
huňatá, prostě ta nejkrááásnější.

     
5.7.2015 Na chatě - posadili jsme ji na balík sena. Jako pravá dáma se uvelebila
a s noblesou vyfikla několik póz hodných modelky.