NOVINKY
O NÁS
JAK BYDLÍME
O MORČATECH
SAMICE
SAMCI
PLÁNUJEME
ODCHOVY

NABÍZÍME
FOTOGALERIE
ODKAZY

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

KONTAKT

 


                                                     

Jak bydlí naše morčátka

Jak jsem v úvodu již zmínila, začínali jsme s platboxem, později, jak se zvyšoval počet našich chlupatých miláčků, jsem dokoupila další plastbox a pro nouzové situace jednu klec, takže z vlastní zkušenosti mohu doporučit – do bytu jedině plastbox. Neustále vysypaná podestýlka slabší povahy dokáže vytočit k nepříčetnosti, silnější povahy nepořádek v rámci určitých mezí ignorují. Jinak není zbytí mít v pohotovosti neustále připravený vysavač.

Na jaře tohoto roku (2006) jsem přesvědčila svého bratra, že je nejšikovnější bratr na světě a že moji chlupáči nutně potřebují nové bydlení. Za mé chabé pomoci typu podrž, přines, podej atd., jsme spolu postavili třípatrový panelák. Do pater jsem si nechala nařezat plast a s pomocí zbytku rodiny jsem vlastnoručně slepila 10cm vysoké vany do ubikací, které přesně kopírují velikost patra.

Skříň je na kolečkách, takže je možné jí dle potřeby přemístit jinam (stojí v ložnici, takže jí na noc  stěhujeme, hlavně, když  odhadnu  říji). Aby morčata  nevypadla, patro  uzavírá v bočních kovových lištách zasunuté 20cm vysoké sklo (6mm silné) se zabroušenými hranami, aby si myšáci při opírání nepořezali pacičky. Samozřejmě, že hrany plastových van jsou zabroušené ze stejného důvodu. Určitě se nabízí otázka, zda  20cm vysoké sklo stačí? Stačí. Morčata nemají potřebu utíkat z ubikace, ale samozřejmě jsou i velmi řídké výjimky, které v minulém životě byly klokanem.